Питання видачі, продовження дії та анулювання дозволу на застосування праці іноземців та осіб без громадянства в україні.
27.05. 2023р.Постановою КМУ було змінено порядок отримання дозволу на роботу в Україні. Розглянемо всю процедуру отримання дозволу на працевлаштування в Україні.
Ви іноземець, або особа без громадянства та плануєте працювати і проживати в Україні і Ви уже знайшли своє робоче місце, а отже:
1. Потрібно подати до Центру зайнятості(за місцем реєстрації роботодавця) Звіт 3-ПН «Інформація про попит на робочу силу (вакансії).Звіт оформлюється саме під іноземця. І так, звіт поданий і у Вас є час, 15 календарних днів для підготовки всих інших документів, які можна подати на 16 день після дати реєстрації звіта.
Збираємо нижче перераховані документи:
2. заяву згідно з додатком до цього Порядку;
3. копії документів про освіту або кваліфікацію іноземця чи особи без громадянства;
4. копії сторінок паспортного документа іноземця чи особи без громадянства з особистими даними разом з перекладом українською мовою, засвідченим в установленому законодавством порядку;
5. дві кольорові фотокартки іноземця чи особи без громадянства розміром 3,5 x 4,5 сантиметра;
6. документ, виданий лікувально-профілактичним закладом про те, що особа не хвора на хронічний алкоголізм, токсикоманію, наркоманію або інші інфекційні захворювання, перелік яких визначено МОЗ;
7. довідку, скріплену печаткою та завірену підписом роботодавця про те, що посада, на якій застосовуватиметься праця іноземця чи особи без громадянства, відповідно до законодавства не пов’язана з належністю до громадянства України і не потребує надання допуску до державної таємниці. У разі наявності в роботодавця режимно-секретного органу зазначена довідка подається також за підписом керівника такого органу;
8. довідку МВС про те, що іноземець чи особа без громадянства, які на момент оформлення дозволу перебувають на території України, не відбувають покарання за скоєння злочину та стосовно них не здійснюється кримінальне провадження;
Документи, зазначені в абзацах третьому, шостому та дев’ятому цього пункту, повинні бути перекладені на українську мову, засвідчені згідно із законодавством країни їх видачі та легалізовані в установленому порядку, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України.
Офіційний платіж в розмірі 4 мінімальних заробітних плат вноситься лише після позитивного рішення комісії.
Для продовження дозволу, який було видано минулого року весь пакет документів подається за 30 днів до закінчення терміну дозволу.
Звертаю Вашу увагу, що для осіб, які претендують на керівні посади і є засновниками/учасниками фірми подають дещо інший пакет документів.
Дозвіл на працевлаштування дає право отримати посвідку на проживання.